Desatero
- Čistou mysl musíš mít. Nepropadat lásce, touhám, snům a Knihu počátků jednou přečíst musíš.
- V povznesení, další život, větší moc dobra věř.
- Naslouchej vždy a pouze Orii a plň všechny jeho úkoly, poslouchej hlas Adriin/Orsain.
- V tomto životě skromný buď, abys pozdější život další větší mocí obdařen mohl být.
- Alespoň jednou v životě vykonej pouť na vrcholek sopky Hekly a zde k bohu Orii se pomodli, abys ještě mocnějším stát se mohl.
- Ochraňuj přírodu a vše co na tvé planetě živého je.
- Ochraňuj planetu zemi.
- Pro Orii dvě jizvy na tvářích měj, aby Orii viděl, že si tvrdý život měl a také abys stejný jako on byl. (v Knize počátků jest psáno, Orii se utkal s nejmocnějším vládcem nebes Darmeliem, který byl velice zlý a mocný, Orii v životě celém svém přemýšlel, jak by Darmelia zastavil. Když cestovali mezi Galaxiemi, Orii se svou lodí zaútočil na Darmelia, který to vůbec nečekal. Oriie chytili a zavřeli. Nastal závěrečný souboj mezi Darmeliem a Oriiem. Darmelius dal Orii meč a sám si vzal trojzubec, udeřil Oriie a roztrhnul mu trojzubcem tvář, ve které se mu udělaly dvě ošklivé díry. Ale Orii se nevzdal, vyhnul se Darmeliovu trojzubci a zabodnul ho. Ale protože v Darmeliovi neustále zůstával duch, stihnul Oriie zastavit před posledním úderem. Orii i Darmelius zemřeli, Orii smrtí přirozenou, Darmelius vyčerpáním ducha. Ale když je lodí odváželi k Černé díře = dříve pohřebištěm, Z Darmeliovy rakve se vznesla nádherná bílá záře a vstoupila do Oriie. Orii ožil. Do konce svého života napravoval to, co Darmelius zničil. Po smrti Oriie se všichni v celém vesmíru měli dobře, ale Oriiovy magie zůstala a svolává k sobě všechny, kteří chtějí ve svém bytí pokračovat, ale na vyšší úrovni sobě rovni.)
- Věř, že přátele své a jiné bližní své někde ve vesmíru máš.
- Vždy se řiď Desaterem Orii.
Pokročilost Orijské technologie je znát již na první pohled, tyto křižníky se nepodobají ničemu, co bylo dosud možné vidět. Základem lodí je podkovovitý trup s masivním čelem jehož vnitřní prostor je vyplněn pouze kruhovitým zdrojem energie. Šířka lodí je uzpůsobena tomu, aby mohly projít superbránou a je zhruba 400 metrů. Výška lodi v nejvyšším bodě jejího čela dosahuje téměř 200 metrů a loď je přes 1200 metrů dlouhá. V poměru k rozměrům lodě je její generátor štítu gigantický - poloměr kruhu který jej tvoří je zhruba 300 metrů.
Zbraňové systémy:
Orijské křižníky jsou vybaveny dvěma typy zbraní. Prvním, slabším typem jsou zbraně podobné plazmovým palubním zbraním kterými jsou vybaveny ha'taky. Mají zhruba stejnou kadenci, na rozdíl od nich jsou však bez problému schopny proniknout jakýmikoliv goa'uldskými štíty. Křižníky jsou těmito zbraněmi vybaveny po celém svém těle a jsou schopny jimi střílet do všech směrů.
Druhým typem je čelní energetické dělo. Jde a zbraň vystřelující spojitý proud energie naprosto neuvěřitelné síly. Jeden výstřel z této zbraně je schopen naprosto zničit celý ha'tak, dva výstřely bez problémů proniknou asgardskými energetickými štíty na Taurijských lodích a zničí loď třídy Daedalus. Zbraň se podobá dělu kterým Ori vybavili svůj satelit který postavili ranďané, je však několiksetkrát silnější. Energetický výboj trvá něco málo přes dvě vteřiny a zbraň je schopna opakované střelby zhruba každých 1,5 vteřiny. Teoretickou nevýhodou této zbraně je nemožnost směrovat její paprsek do všech stran, protože odklon paprsku od předpokládané osy děla lze provést v maximálním úhlu asi 12°. Vzhledem k manévrovatelnosti těchto lodí je to však jen zanedbatelný problém.
Obranné systémy:
Pokud budeme orijské štíty použité v randském satelitu považovat za extrémně silné, pak ty, kterými jsou vybaveny orijské křižníky můžeme bez nadsázky označit za naprosto neproniknutelné. Energetické štíty takové síly, jakými jsou vybaveny tyto lodě, nemají nikde jinde obdoby. Nejenže na ně nemají žádný účinek palubní zbraně goa'uldských, taurijských ani asgardských lodí, ale neoslabil je dokonce ani přímý náraz ha'taku a následná exploze jeho reaktorů. Štíty nekopírují tvar lodi, ale tvoří jakousi bublinu jejíž stěny jsou v různých místech různě daleko od lodi. Jediný případ kolísání intenzity štítů byl naměřen během střelby z hlavní zbraně. Lze se jen dohadovat, jestli samotný proud enegie oslabuje štíty nebo jestli v těchto případech kolísá výkon lodního reaktoru, nicméně i tak jsou pro všechny známé zbraně tyto štíty neproniknutelné.